Denna 20"-fälg från Dezent har modellnamnet AR Black. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent AR Black har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dezent AR Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 109 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AR Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
AR Dark 20" från Dezent med 8" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
AR Dark 20" från Dezent med 8" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Fälg från Dezent på 20" med modellnamnet AR Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
Denna 20"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 57 mm. Modellen heter AR Black.