Om du letar efter bra 17"-fälgar kan Dezent KB Dark vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent KB Dark är 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 48 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 67 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1718 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 718 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KB Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 67 mm |
17"-fälg från Dezent av modellen KB Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 48 mm.
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet KB Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet KB Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
19"-fälg av modellen KB Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.