Denna 17"-fälg från Dezent har modellnamnet KB Silver. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dezent KB Silver har en bredd på 7". Dezent KB Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Inpressningsdjupet för Dezent KB Silver är 48 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 67 mm. En uppsättning Dezent KB Silver kan bli din för endast 1573 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 573 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KB Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 67 mm |
Dezent KB Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 48.
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet KB Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet KB Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
KB Silver från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.