Med ett pris på 1932 kronor är Dezent KG Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 38 mm. Navhålet på Dezent KG Black är 66.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent KG Black för 1932 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 932 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. Dezent KG Dark är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Fälg från Dezent på 18" med modellnamnet KG Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.5" och ET-måttet är 38 mm.
KG Black 19" från Dezent med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
18"-fälg av modellen KG Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.