Dezent har många snygga fälgar i sitt utbud och KG Black 18" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dezent KG Black har en bredd på 7.5". Dezent KG Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dezent KG Black 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 948 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Dezent KG Dark är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
KG Black från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 6.5" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. Dezent KG Dark är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
18"-fälg av modellen KG Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 32 mm.