En snygg fälg på 18" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för KF Black. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent KF Black är 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 55 mm. Centrumhålet är 56.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent KF Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1698 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 698 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 56.1 mm |
Fälg från Dezent på 18" med modellnamnet KF Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 55 mm.
17"-fälg från Dezent av modellen KF Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 55 mm.
Dezent KF Dark, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 55 mm.
Fälg från Dezent på 18" med modellnamnet KF Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 48 mm.