AP Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Bredden på denna fälg är 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Glöm inte kolla att ET 51 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på Dezent AP Black är 67.1 mm stort. AP Black 18" är en snygg fälg för 2148 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 148 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
17"-fälg av modellen AP Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 51 mm.
Dezent AP Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
18"-fälg av modellen AP Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
18"-fälg från Dezent av modellen TV Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 51 mm.