Dezent har många snygga fälgar i sitt utbud och Van Silver 16" är inget undantag. Dezent Van Silver har en fälgbredd som är 6.5". Dezent Van Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 118 mm (bultcirkel 5/118).
Denna variant av Van Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 68 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1764 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 764 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | Van Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 68 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
16"-fälg av modellen Van dark Black Polished från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/118 och ett ET-mått på 68 mm.
48 Van Silver från MSW. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
Dezent KH Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 118 och som fästs med 5 bultar. 6" bredd och ET 68.
CWD Chrystal Silver från Borbet. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.