Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Dezent TV Black vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Denna variant av TV Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 51 mm. Navhålet på Dezent TV Black är 65.1 mm stort. TV Black 16" är en snygg fälg för 2134 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 134 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
20"-fälg av modellen TV Black Polished från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 42 mm.
Denna 19"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter TV Black Polished.
TV Black 19" från Dezent med 8" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Denna 19"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter TV Black.