KC Dark 18" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Fälgbredden för denna variant av Dezent KC Dark är 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 6/130.
Inpressningsdjupet för Dezent KC Dark är 45 mm. Denna variant av KC Dark har ett navhål/centrumhål som är 84.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3314 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 314 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KC Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
18"-fälg från Dezent av modellen KC Black. Bultcirkeln är 6/130, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.
17"-fälg av modellen KC Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/130 och ett ET-mått på 54 mm.
17"-fälg från Dezent av modellen KC Dark. Bultcirkeln är 6/130, bredden 17" och ET-måttet 62 mm.
KC Dark 17" från Dezent med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 6/130.