Med ett pris på 3421 kronor är Dezent KC Dark ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 6/139.7.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Centrumhålet är 95 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3421 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 421 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KC Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 95 mm |
Dezent KC Dark, 20"-fälg, 8.5" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 52 mm.
Dezent KC Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 7.5" bredd och ET 45.
KC Black 18" från Dezent med 7.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
Nomad Black från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.