Om du letar efter bra 19"-fälgar kan Dotz Suzuka black vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dotz Suzuka black har en bredd på 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 70.1 mm stort. Suzuka black 19" är en snygg fälg för 3214 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 214 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Suzuka black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Suzuka bronze från Dotz är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dotz Suzuka bronze är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Dotz Suzuka black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 25.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter Suzuka black.