Med ett pris på 4096 kronor är Dotz Bilbao Blaze ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Dotz Bilbao Blaze är 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna variant av Bilbao Blaze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dotz Bilbao Blaze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4096 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 096 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. Dotz Bilbao Blaze är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Bilbao Blaze från Dotz. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Fälg från Dotz på 18" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 19" med en bredd på 9.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.