Denna 20"-fälg från Dotz har modellnamnet Bilbao Blaze. Fälgens bredd är 9". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna variant av Bilbao Blaze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 28 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dotz Bilbao Blaze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4096 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 096 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
20"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 28 mm.
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 35 mm.
Bilbao Blaze från Dotz. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
20"-fälg från Dotz av modellen Bilbao Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 28 mm.