Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och Bilbao Dark 18" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dotz Bilbao Dark har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 31 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag Dotz Bilbao Dark för 2922 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 922 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Dotz Bilbao Blaze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 31.
Bilbao Dark 18" från Dotz med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Dotz Bilbao Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Dotz Bilbao Dark är 18" och har en bultcirkel på 5/112.