Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3100 kronorsklassen. Fälgen heter Bilbao Dark och den tillverkas av Dotz. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dotz Bilbao Dark har en bredd på 8". Dotz Bilbao Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 46 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. Bilbao Dark 18" är en snygg fälg för 3089 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 089 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
19"-fälg från Dotz av modellen Bilbao Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 46 mm.
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Dotz Bilbao Blaze är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Dotz Bilbao Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 31.