Dotz Longbeach Black är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dotz. Denna fälg är 10" bred. Dotz Longbeach Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 22 mm. Navhålet på Dotz Longbeach Black är 66.6 mm stort. Dotz Longbeach Black kan du köpa från BytHjul för endast 4697 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 697 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Longbeach Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 22 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Longbeach Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10" och ET-måttet är 19 mm.
Longbeach Black 21" från Dotz med 9.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Longbeach Black från Dotz. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
21"-fälg av modellen Longbeach Black från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 42 mm.