En snygg fälg på 20" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Longbeach Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Glöm inte kolla att ET 19 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Dotz Longbeach Black har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. Longbeach Black 20" är en snygg fälg för 4697 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 697 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Longbeach Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 19 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg av modellen Longbeach Black från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 22 mm.
Longbeach Black 21" från Dotz med 9.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Longbeach Black från Dotz. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
21"-fälg av modellen Longbeach Black från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 42 mm.