En snygg fälg på 21" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för MarinaBay dark. Fälgens bredd är 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Detta är en fälg med 70.1 mm stort navhål. En uppsättning Dotz MarinaBay dark kan bli din för endast 3820 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 820 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | MarinaBay dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
MarinaBay dark från Dotz. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Fälg från Dotz på 21" med modellnamnet MarinaBay dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 28 mm.
Dotz MarinaBay black, 21"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
Dotz MarinaBay black, 21"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.