Dotz Bilbao Blaze är en fälg på 19" från Dotz. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna variant av Bilbao Blaze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 30 mm. Dotz Bilbao Blaze har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dotz Bilbao Blaze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3422 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 422 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Bilbao Blaze från Dotz. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
17"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.
Fälg från Dotz på 17" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 30 mm.
Bilbao Blaze 19" från Dotz med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.