Dotz Suzuka bronze är en fälg på 18" från Dotz. Fälgbredden för denna variant av Dotz Suzuka bronze är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Dotz Suzuka bronze har ett centrumhål (navhål) på 70.1 mm. Du hittar mer information om Dotz Suzuka bronze genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 821 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Suzuka bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Suzuka bronze.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dotz Suzuka bronze är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Suzuka bronze från Dotz är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Suzuka bronze från Dotz är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/120.