Om du letar efter bra 20"-fälgar kan Dotz Bilbao Blaze vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av Dotz Bilbao Blaze är 9". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 44 mm. Dotz Bilbao Blaze har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dotz Bilbao Blaze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4228 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 228 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Bilbao Blaze 20" från Dotz med 9" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 19" med en bredd på 9" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Bilbao Blaze 19" från Dotz med 9.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 34 mm. Dotz Bilbao Blaze är 20" och har en bultcirkel på 5/112.