En snygg fälg på 20" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Bilbao Blaze. Denna fälg är 9" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/120, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 120 mm.
Denna variant av Bilbao Blaze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 44 mm. Navhålet på Dotz Bilbao Blaze är 72.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4589 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 589 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Dotz Bilbao Blaze är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 36 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 5/120.