Denna 20"-fälg från Dotz har modellnamnet Bilbao Dark. Dotz Bilbao Dark har en fälgbredd som är 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 42 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Bilbao Dark 20" är en snygg fälg för 4228 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 228 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Bilbao Blaze från Dotz. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Dotz Bilbao Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 42.
Dotz Bilbao Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 44.
Dotz Bilbao Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 34.