Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och Bilbao Dark 19" är inget undantag. Fälgens bredd är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 25 mm. Centrumhålet på denna fälg är 70.1 mm stort. BytHjul säljer Dotz Bilbao Dark 19" i sin webbshop för 3422 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 422 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Bilbao Dark 19" från Dotz med 9.5" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
19"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 25 mm.
Bilbao Dark 19" från Dotz med 9.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.