Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3800 kronorsklassen. Fälgen heter Bilbao Dark och den tillverkas av Dotz. Fälgens bredd är 9.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 25 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3725 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 725 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Dotz Bilbao Dark, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 25 mm.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
19"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 25 mm.
Bilbao Dark 19" från Dotz med 9.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.