Med ett pris på 4059 kronor är Dotz Sonoma Dark ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av Sonoma Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 28 mm. Denna variant av Sonoma Dark har ett navhål/centrumhål som är 70 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4059 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 059 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Sonoma Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 70 mm |
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Dotz Sonoma Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Dotz Sonoma Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Dotz Sonoma Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 44.
Sonoma Dark från Dotz. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.