Denna 20"-fälg från Dotz har modellnamnet Sonoma Dark. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dotz Sonoma Dark har en bredd på 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Centrumhålet är 70 mm stort. Sonoma Dark 20" är en snygg fälg för 4059 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 059 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Sonoma Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70 mm |
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Dotz Sonoma Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Sonoma Dark från Dotz. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Dotz Sonoma Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Dotz Sonoma Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 44.