Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och Bilbao Dark 20" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Dotz Bilbao Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 47 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz Bilbao Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 096 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
20"-fälg av modellen Bilbao Dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 47 mm.
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 47 mm. Bultcirkeln är 5/120.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dotz Bilbao Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Bilbao Dark från Dotz. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.