Detta är en Dotz-fälg av modellen Suzuka black. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". Fälgbredden för denna variant av Dotz Suzuka black är 9.5". Dotz Suzuka black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 44 mm. Denna variant av Suzuka black har ett navhål/centrumhål som är 70.1 mm stort. En uppsättning Dotz Suzuka black kan bli din för endast 3214 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 214 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Suzuka black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Dotz Suzuka black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 25.
19"-fälg från Dotz av modellen Suzuka black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 25 mm.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Suzuka bronze.
19"-fälg av modellen Suzuka dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 25 mm.