Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4100 kronorsklassen. Fälgen heter Suzuka black och den tillverkas av Dotz. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 70.1 mm stort. Du hittar mer information om Dotz Suzuka black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 092 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Suzuka black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Suzuka dark från Dotz. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 18"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Suzuka bronze.
Dotz Suzuka black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 25.
Suzuka black från Dotz. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.