Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3500 kronorsklassen. Fälgen heter Bilbao Blaze och den tillverkas av Dotz. Fälgbredden för denna variant av Dotz Bilbao Blaze är 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Denna variant av Bilbao Blaze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Centrumhålet är 71.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz Bilbao Blaze 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 422 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
Dotz Bilbao Blaze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 34.
17"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
19"-fälg från Dotz av modellen Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 19" och ET-måttet 45 mm.