Bilbao Dark 17" är en snygg fälg som tillverkas av Dotz. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Denna variant av Bilbao Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 34 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 71.6 mm. En uppsättning Dotz Bilbao Dark kan bli din för endast 2471 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 471 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 34 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
17"-fälg av modellen Bilbao Dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 34 mm.
Bilbao Dark 19" från Dotz med 8.5" bredd och ET på 34 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 34 mm. Dotz Bilbao Blaze är 17" och har en bultcirkel på 5/120.