Med ett pris på 3221 kronor är Dotz Bilbao Dark ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dotz Bilbao Dark har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 34 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.6 mm stort. Du hittar mer information om Dotz Bilbao Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 221 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 34 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Bilbao Dark 19" från Dotz med 8.5" bredd och ET på 34 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
18"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 34 mm.
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 34 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.