Dotz 4X4 Modular Dark är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dotz. Fälgens bredd är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 6/130.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 37 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 84 mm. BytHjul säljer idag Dotz 4X4 Modular Dark för 1642 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 642 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | 4X4 Modular Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 84 mm |
Modular från Dotz. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Denna 16"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter 4X4 Dakar Dark.
Fälg från Dotz på 18" med modellnamnet 4X4 Talara Black. Bultcirkeln är 6/130, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
17"-fälg från Dotz av modellen 4X4 Talara Black. Bultcirkeln är 6/130, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.