GRi-N Champagne 20" är en snygg fälg som tillverkas av EtaBeta. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer EtaBeta GRi-N Champagne 20" i sin webbshop för 5150 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 150 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | GRi-N Champagne |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63 mm |
EtaBeta GRi-N Champagne, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 28 mm.
20"-fälg av modellen GRi-N Champagne från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet GRi-N Champagne. Bultcirkeln är 5/130, bredden 10" och ET-måttet är 38 mm.
EtaBeta GRi-N Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.