Med ett pris på 4833 kronor är EtaBeta Piuma Gloss Black ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av EtaBeta Piuma Gloss Black har en bredd på 9". EtaBeta Piuma Gloss Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna variant av Piuma Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Centrumhålet är 78.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4833 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 833 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Piuma Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 78.1 mm |
Piuma Gloss Black 20" från EtaBeta med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Piuma Gloss Black 20" från EtaBeta med 9" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Piuma Gloss Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9" och ET-måttet är 50 mm.
Piuma Gloss Black från EtaBeta är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/127.