Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4500 kronorsklassen. Fälgen heter Piuma Gloss Black och den tillverkas av EtaBeta. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/127.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 44 mm. Centrumhålet på denna fälg är 78.1 mm stort. En uppsättning EtaBeta Piuma Gloss Black kan bli din för endast 4449 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 449 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Piuma Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 127 |
| Bultcirkel | 5/127 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 78.1 mm |
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Piuma Gloss Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9" och ET-måttet är 50 mm.
Piuma Gloss Black 20" från EtaBeta med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Piuma Gloss Black 20" från EtaBeta med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Piuma Gloss Black 20" från EtaBeta med 9" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.