EtaBeta har många snygga fälgar i sitt utbud och Piuma Matt Black 22" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av EtaBeta Piuma Matt Black är 10.5". EtaBeta Piuma Matt Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 30 mm. Navhålet på EtaBeta Piuma Matt Black är 66.5 mm stort. EtaBeta Piuma Matt Black kan du köpa från BytHjul för endast 8316 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 316 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Piuma Matt Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
22"-fälg från EtaBeta av modellen Piuma Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 22" och ET-måttet 30 mm.
EtaBeta Piuma Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 20.
EtaBeta Piuma Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 20.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. EtaBeta Piuma Gloss Black är 18" och har en bultcirkel på 5/120.