En snygg fälg på 22" från EtaBeta. Denna modell har EtaBeta valt att kalla för Piuma Matt Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Denna variant av Piuma Matt Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 20 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.5 mm. Du hittar mer information om EtaBeta Piuma Matt Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 980 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Piuma Matt Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
EtaBeta Piuma Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 20.
22"-fälg från EtaBeta av modellen Piuma Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 22" och ET-måttet 30 mm.
22"-fälg från EtaBeta av modellen Piuma Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 22" och ET-måttet 30 mm.
Fälg från EtaBeta på 22" med modellnamnet Piuma Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 28 mm.