Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4300 kronorsklassen. Fälgen heter Combat Matt Black och den tillverkas av EtaBeta. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". EtaBeta Combat Matt Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 139.7 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/139.7.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 05 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 108. mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för EtaBeta Combat Matt Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4288 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 288 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Combat Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 5/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 05 mm |
| Navhål | 108. mm |
Dakar Matt Black Machined Lip 16" från Sparco med 5.5" bredd och ET på 0 mm. Fälgens bultcirkel är 5/139.7.
Denna 20"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Combat Matt Black.
Fälg från EtaBeta på 18" med modellnamnet Combat Matt Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
20"-fälg av modellen Combat Matt Black från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 30 mm.