EtaBeta har många snygga fälgar i sitt utbud och Combat Matt Black 20" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". EtaBeta Combat Matt Black fästs med 6 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 139.7 mm (bultcirkel 6/139.7).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 30 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 67.1 mm stort. Du hittar mer information om EtaBeta Combat Matt Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 093 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Combat Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Denna 20"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Combat Matt Black.
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Combat Matt Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 9" och ET-måttet är 15 mm.
Fälg från EtaBeta på 18" med modellnamnet Combat Matt Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
Denna 18"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 15 mm. Modellen heter Combat Matt Black.