EtaBeta Combat Matt Black är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från EtaBeta. Fälgbredden för denna variant av EtaBeta Combat Matt Black är 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 6 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 6/130.
Denna variant av Combat Matt Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. EtaBeta Combat Matt Black har ett centrumhål (navhål) på 84.1 mm. En uppsättning EtaBeta Combat Matt Black kan bli din för endast 6164 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 164 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Combat Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
22"-fälg av modellen Combat Matt Black från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 20 mm.
Combat Matt Black från EtaBeta är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Combat Matt Black från EtaBeta är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 6/130.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. EtaBeta Combat Matt Black är 18" och har en bultcirkel på 6/130.