Med ett pris på 2275 kronor är GMP Matisse Matt Anthracite Diamond ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 4/100, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Detta är en fälg med 73.1 mm stort navhål. Du hittar mer information om GMP Matisse Matt Anthracite Diamond genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 275 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/100.
15"-fälg från GMP av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 4/100, bredden 15" och ET-måttet 45 mm.
17"-fälg av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 45 mm.
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7.5" bredd och ET 45.