Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2300 kronorsklassen. Fälgen heter Matisse Matt Anthracite Diamond och den tillverkas av GMP. Bredden på denna fälg är 6.5". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/100.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. En uppsättning GMP Matisse Matt Anthracite Diamond kan bli din för endast 2234 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 234 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 35.
15"-fälg från GMP av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 4/100, bredden 15" och ET-måttet 45 mm.
17"-fälg av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 45 mm.
Denna 15"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Matisse Matt Anthracite Diamond.