Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2000 kronorsklassen. Fälgen heter Matisse Glossy Black och den tillverkas av GMP. Fälgens bredd är 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Matisse Glossy Black är 45 mm. Navhålet på GMP Matisse Glossy Black är 73.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1955 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 955 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Glossy Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
GMP Matisse Glossy Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 35.
17"-fälg från GMP av modellen Matisse Glossy Black. Bultcirkeln är 4/100, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.
Matisse Glossy Black från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
16"-fälg av modellen Matisse Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 45 mm.