Om du letar efter bra 18"-fälgar kan GMP Matisse Matt Anthracite Diamond vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 7.5" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 4/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 20 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Matisse Matt Anthracite Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3235 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 235 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
GMP Matisse Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 7.5" bredd och ET 20.
Matisse Matt Anthracite Diamond 16" från GMP med 6.5" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond, 17"-fälg, 7" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 30 mm.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. GMP Matisse Matt Anthracite Diamond är 15" och har en bultcirkel på 4/108.