GMP Fasten Silver är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Centrumhålet är 73 mm stort. En uppsättning GMP Fasten Silver kan bli din för endast 2837 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 837 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Fasten Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73 mm |
18"-fälg från GMP av modellen Fasten Shiny Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. GMP Fasten Silver är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
17"-fälg från GMP av modellen Fasten Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.
19"-fälg av modellen Fasten Shiny Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 40 mm.