Med ett pris på 3038 kronor är GMP Matisse Black Diamond ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63.4 mm stort. Matisse Black Diamond 18" är en snygg fälg för 3038 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 038 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Black Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Fälg från GMP på 18" med modellnamnet Matisse Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
Matisse Black Diamond från GMP är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 4/108.
Matisse Black Diamond från GMP är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 4/108.
Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.