Med ett pris på 3038 kronor är GMP Matisse Matt Anthracite Diamond ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av GMP Matisse Matt Anthracite Diamond är 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 63.4 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om GMP Matisse Matt Anthracite Diamond 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 038 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Matisse Matt Anthracite Diamond 19" från GMP med 7.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Matisse Matt Anthracite Diamond 18" från GMP med 7.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond, 15"-fälg, 6" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 38 mm.